Wrzesień
Miesiąc
7 dni
Czas trwania
Śniadanie i obiad
Z posiłkiem
Hotel
Z noclegiem
z Łodzi
Autokarem

Na trasie zobaczymy miasta magicznej Dalmacji, zabytki z listy UNESCO, piękną stolicę Hercegowiny-Mostar, interesujący Blagaj – tam gdzie rzeka Buna ma swoje źródła, zachwycające widoki, szmaragdowe morze to wszystko i jeszcze więcej tylko z nami podczas niezapomnianej wyprawy do Chorwacji.

TERMIN:

 1. 17.09 – 24.09.2019

 

Cena: 1.790 zł/os + 80 EUR/os

Cena zwiera:

 • Przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (WC, klimatyzacja, DVD, barek);
 • Kawa, herbata, dostęp do wrzątku podczas przejazdów bezpłatny;
 • 6 noclegów hotele ***, pokoje 2os z łazienkami;
 • Wyżywienie 2 x dziennie – HB (nie obejmuje napojów do obiadokolacji);
 • Opiekę pilota;
 • Ubezpieczenie NNW + KL (nie obejmuje chorób przewlekłych);

UWAGI!!

 1. Powyższa cena jest kalkulowana dla grupy min. 44 uczestników. W przypadku mniejszej ilości osób cena może ulec zmianie;
 2. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie;
 3. Obligatoryjna opłata 80 EUR/os na realizacje programu, taksy klimatyczne, przewodników lokalnych i audio guide’y będzie zbierana przez pilota w autokarze;
 4. Cena nie zawiera serwisu plażowego oraz napojów do posiłków;

ZOBACZ WARUNKI UCZESTNICTWA

Dzień 1 (17.09)

Wyjazd z Łodzi w godzinach rannych (ok. 7-7:30). Przejazd do Wiednia. Zwiedzanie Wiednia Cesarskiego – Stephansdom (XIII – wieczna gotycka katedra, centrum życia duchowego miasta), Hofburg (imponująca siedziba Habsburgów), bliźniacze budynki Muzeum Przyrodniczego i Muzeum Sztuki, budynek słynnej wiedeńskiej Opery, Parlament, neogotycki Ratusz, Domy Hunderwassera. Przejazd na nocleg w okolice Graz. Podczas przejazdu obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2 (18.09)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przyjazd do Matavun na Słowenii. Zwiedzanie, wpisanej w 1986 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Jaskini Skocjańskiej – jednej z największych atrakcji Słowenii. Trasa obejmuje 3 km szlak podziemny, który w najgłębszym miejscu sięga ok. 223 m pod powierzchnię ziemi. Stalagmity, stalaktyty, podziemne jeziorka, piękno krasowych widoków spowodowanych tysiącletnimi przemianami rzeki Reka. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 (19.09)

Śniadanie. Przejazd do Trogiru, którego wąskie romantyczne uliczki doprowadzą do katedry Św. Wawrzyńca, klasztoru franciszkanów i innych miejsc którymi przebiegał bożek szczęścia Kairos. Przejazd do Splitu to drugie co do wielkości chorwackie miasto i równocześnie stolica Dalmacji. Największą tutejszą atrakcją są pozostałości ¬gigantycznego pałacu ¬rzymskiego cesarza Dioklecjana. Przejazd w okolice Trogiru. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 (20.09)

Śniadanie. Przejazd do Mostaru. Zwiedzanie miasta z białym kamiennym mostem położonym nad szmaragdową rzeką Neretwą, meczetami i domami z okresu Osmańskiego. Przejazd do miejscowości Blagaj. To mała miejscowość leżąca niedaleko Mostaru, słynąca m.in. z XV-wiecznego klasztoru derwiszów położonego niezwykle malowniczo u podnóża wznoszącej się na wysokość 200 m skały. Tuż obok klasztoru znajduje się kolejna ciekawostka – z jaskini wypływa źródło rzeki Buny. Jest to źródło o jednym z największych nasileń w Europie, woda wypływa z niego w ilości aż 43 tys. litrów na sekundę, co sprawia że z jaskini wypływa już prawdziwa rwąca rzeka. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5 (21.09)

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika. Zwiedzanie tzw. „Perły Adriatyku”, miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO (Fontanna Św. Onufrego, Klasztor Franciszkanów, mury miejskie, wieże i forty). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6 (22.09)

Śniadanie. Dzień wolny. Czas na wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.
Istnieje możliwość zorganizowania Fish Picnicu (wycieczka dla tych, którzy lubią morze, jego piękno, opalanie się, kąpiel, dobre lokalne trunki i świeżą pieczoną rybę, a to wszystko w urokliwym otoczeniu dalmatyńskiego krajobrazu); Szczegóły i zapisy u pilota grupy.

Dzień 7 (23.09)

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Parku Narodowego Rzeki Krka, spacer bajkowymi alejkami między potokami, strumieniami i bystrzynami tworzonymi przez rzekę Krka. Przejazd kierunku Polski. Obiadokolacja podczas podróży.

Dzień 8 (24.09)

Powrót do Łodzi w godzinach popołudniowych.

Opinie o wycieczce

Brak opinii.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pozostawić opinie.