Czerwiec, Sierpień
Miesiąc
1 dzień
Czas trwania
z Łodzi
Autokarem

Niezwykła wycieczka do wyjątkowej krainy zwanej zieloną Wenecją!!! Rzeka Sprewa dzieli się na terenach Spreewaldu na niezliczone, małe odnogi, które płyną wiją się przez wysokie, tajemniczo wyglądające lasy, przez łączki, pola i urokliwe osady. Od 1991 roku Spreewald jest zarejestrowany jako rezerwat biosfery UNESCO, gdzie żyją rzadkie gatunki zwierząt i rosną rzadkie odmiany roślin. W Spreewaldzie dostępnych jest około 200 dróg wodnych, po których można pływać. Środkiem transportu numer jeden jest spreewaldzka barka. Wąskie mosty przecinają rzeki i łączą poszczególne „wyspy mieszkalne”, gdzie wciąż żywy jest język i kultura osadzających się na tych terenach przed 600 laty, Serbołużyczan. Każdego roku tysiące gości wybiera się w czarującą podróż barką przez tę zieloną Wenecję i każdy z nich jest pod wielkim wrażeniem. Teraz kolej na Państwa! Od stuleci w Spreewaldzie hoduje się warzywa i owoce. Najbardziej znane są spreewaldzkie ogórki. Kiszone, z przyprawami czy z musztardą — tych ogórków trzeba spróbować! Te ogórki trzeba kupić!

 

TERMIN:

  1. 29.06.2019
  2. 30.06.2019
  3. 17.08.2019
  4. 18.08.2019
  5. 24.08.2019

 

Cena: 165 zł + 20 EUR/os

*Proponujemy wyjazdy weekendowe, ale dla grupy zorganizowanej możemy dobrać dogodny termin również w tygodniu.

Cena zwiera:

  • Przejazd autokarem o podwyższonym standardzie (WC, klimatyzacja, DVD, barek);
  • Kawa, herbata, dostęp do wrzątku podczas przejazdów bezpłatny;
  • Opiekę pilota;
  • Ubezpieczenie NNW + KL (nie obejmuje chorób przewlekłych);

UWAGI!!

  1. Powyższa cena jest kalkulowana dla grupy min. 42 uczestników. W przypadku mniejszej ilości osób cena może ulec zmianie;

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

ZOBACZ WARUNKI UCZESTNICTWA

Wyjazd z Łodzi we wczesnych godzinach rannych ok. 4-4:30. Przejazd do miejscowości Lubbenauskąd zaczniemy rejs łódkami po kanałach rzeki Szprewy (ok. 3 godz.); Rejs tradycyjnymi łodziami szprewaldzkimi po malowniczych kanałach, gęsto przecinających piękne lasy. W trakcie rejsu degustacja słynnych lokalnych ogórków – najbardziej znanego miejscowego specjału. Następnie krótka przerwa na wyspie Lehde, znanej ze swojej zabytkowej zabudowy. Powrót łodziami do Lubbenau. Czas wolny na zakup lokalnych szprewaldzkich produktów. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Łodzi około północy.

Opinie o wycieczce

Brak opinii.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą pozostawić opinie.